baner angina

menu

Angina menu

menu

Inne choroby zakaźne

menu

Reklama


Prywatność:

Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.
Dowiedz się więcej...

kartki

Przebieg anginy

Jak już wcześniej wspomnnieliśmy angina to zakaźna, ogólnoustrojowa choroba, która spowodowana jest bakteriami. Drobnoustroje i bakterie przebywają w jamie ustnej, gardle, nosie. Działanie układu odpornościowego powstrzymuje objawy chorobowe, jednak w niesprzyjających warunkach dochodzi do zachorowania. Angina najczęściej trwa kilka dni, jednak jej przebieg nie jest gwałtowny i nie występują poważniejsze komplikacje i po odpowiedniej terapii pacjent wraca do zdrowia. W początkowej fazie choroby występuje silny ból gardła, który zazwyczaj utrudnia przełykanie. Następnie na migdałkach pojawiają się naloty śluzowo – ropne.

Ważne jest to, aby wcześnie ją rozpoznać i prawidłowo leczyć, tak aby angina nie przyniosła żadnych powikłań, które mogą zagrażać nawet życiu chorego.